Povedali o nás

Reakcie na kurz – ako stimulovať reč dieťaťa
Celkovo som s kurzom bola velmi spokojna,myslim,ze mi to pomohlo lepsie pochopit dolezitost spravneho pristupu k dietatu a jeho recovym schopnostiam hlavne vdaka tomu,ze sme si vsetko precvicili na prikladoch a ukazkach,mohli sme si to vyskusat a opravit tak chyby, ktore robime.
Dakujem!!! 🙂


Ak to zhrniem vseobecne, som velmi rada, ze som sa kurzu zucastnila. Je velkym prinosom pre rodica s logopedickym dietatkom ked sa na problematiku pozrie ucelene, s pouzitim prikladov a celkovo pochopi kontext. Kurz mi dal to, ze sa mi informacie a strategie poprepajali, viem lepsie reagovat a komunikovat so syncekom ; i ked zatial stale jednoslovne.


Kurz splnil moje očakávania. Dosť mi pomohli praktické ukážky, ako pracovať s dieťaťom počas hry.
Určite by som odporučila kurz aj ďalším.


Hodnotenie kurzu: Ako stimulovať reč dieťaťa.

  1. Kurz mi priniesol veľa zodpovedaných otázok. Viem pracovať so synom a rozvíjať jeho reč. Kurz mi dal viac ako som očakávala. Som veľmi spokojná.
  2. Kurz mi dal pochopenie ako efektívne komunikovať, prispôsobiť sa na úroveň dieťaťa a predstavu čo a ako v budúcnosti. Páčilo by sa mi, ak by bolo súčasťou kurzu aj jedna individuálna hodina s dieťaťom. Celkové hodnotenie na 1.
  3. Kurz mi priniesol nové postupy ako komunikovať resp. rozbehnúť komunikáciu s dieťaťom. Tiež mi priniesol odpoveď na praktické otázky, ktoré riešime doma a aj povzbudenie pri debatách s ostatnými účastníkmi. Dal mi praktické návody v súčasnej situácii aj do budúcnosti. Pochopila som viac, čo nás čaká na logopédii, lebo pri individuálnej terapii je menej času a viac sa venujeme synovi. Celkové hodnotenie výborné.
  4. Kurz mi priniesol nový pohľad, spôsob hry a komunikácie. Som veľmi rada, že som sa zúčastnila a viem ako lepšie stimulovať, rozvíjať reč, čítať z kníh. Kurz splnil moje očakávania v tom, že dieťa je pokojnejšie a má snahu aspoň trošku komunikovať, hlavne že už mám zas jasnejšie ako ho ďalej viesť a hovoriť naň. Nevedela som čo mám od kurzu očakávať, ale som veľmi spokojná. Nemenila by som nič, mali sme aj individuálne poradenstvo takže za mňa všetko ok. Hodnotím kurz na výbornú.
  5. Kurz mi priniesol nové poznatky ako sa hrať s dieťaťom, techniky komunikácie. Konečne som sa aspoň niečo dozvedel. Prijal by som viac sedení. Celkové hodnotenie pre mňa výborné.
  6. Kurz mi priniesol teoretické a praktické vedomosti o reči dieťaťa, jej vývine. Prístup k dieťaťu a spôsob ako s ním pracovať. Priniesol mi pochopenie čo všetko obnáša reč a ako pracovať s dieťaťom. Celkové hodnotenie veľmi dobré.
  7. Kurz mi priniesol hlavne praktické rady čo a ako robiť. Naučil som sa ako učiť dieťa gestá, čo považujem za najväčší prínos. Viem ako sa hrať so synom. Viem prakrické rady čo mám a čo nemám robiť, čo mám a čo nemám hovoriť dieťaťu. Kurz splnil moje očakávania. Nič by som nemenil, len by sme uvítali, keby kurz prebiehal viacej dní. Celkové hodnotenie výborné.
  8. Kurz mi priniesol prehľad o základných postupoch ako stimulovať reč dieťaťa aj o stratégiách ako vstúpiť do jeho hry. Priniesol mi poznanie ako efektívnejšie pomáhať dieťaťu, a aj identifikovať chybné postupy. Odporúčal by som kurz každému rodičovi s dieťaťom, ktoré v reči nenapreduje očakávane, resp. má problém s pozornosťou a spoluprácou.
  9. Kurz mi priniesol nový prístup ako pracovať s dieťaťom, aby mi venoval pozornosť, ktorú dovtedy ignoroval. Kurz splnil moje očakávania vo všetkom, v rozprávaní sa s dieťaťom, v mojom správaní v „krízových“ situáciách. Zmenila by som dĺžku kurzu. Privítali by sme asi väčší počet stretnutí, lebo po každom z nich sme sa cítili nabudení, odhodlaní a spokojní. Celkové hodnotenie je absolútne perfektné a keby fungovalo pokračovanie tak do toho isto ideme a ak sa stretnem s niekým, kto má podobný problém so 100% istotou budem takýto kurz odporúčať.
  10. Naučila som sa ako pristupovať ku svojmu dieťaťu, nie len čo sa týka úrovne reči. Ako nasledovať záujem dieťaťa, nie to čo chce rodič. Splnil moje očakávania vo všetkom. Páčilo by sa mi aj pokračovanie kurzu. Celkové hodnotenie výborné. Určite doporučujem každému a obzvlášť aj iným príslušníkom rodiny (babka, dedko…).